navigace
rubriky
astro
vesmír
ideje
projekty
lidé
společnost
objevy
vynálezy
planeta
přiroda
pokrok
technologie
tajemství
firmy
zdraví
medicína
O projektu
kdo jsme
email
kontakty
Facebook
Tweet
Digg it
Stumbleupon
Delicious
Google Share
Email
Vynálezy
Magnetické vlastnosti u plynů
Po desetiletí debatovali vědci, zda by mohly plyny vykazovat stejné magnetické vlastnosti, jako látky pevné. Nyní, díky MIT vědcům, známe odpověď, kterou je ledové a chladné "ano".
Původní zdroj lidské malárie
Vědci objevili původní zdroj zhoubné malárie. Měl by jim být parazit, který byl nalezen u šimpanzů v rovníkové Africe. Více o objevu, Francisco Ayala.
Protein mDpy-30 spásou medicíny
Vědci v Santa Barbaře izolovali jedinečný protein, který se zdá mít duální funkci a mohl by znamenat spásu medicíny. Objev byl publikován v srpnovém čísle magazínu Journal of Cell Biology.
Evoluční přemostění propastí mezi druhy
Jak jedná evoluce k přemostění propastí mezi dvěma odlišnými fyziologickými stavy je otázkou mnoha vědců po dlouhou dobu.
Vytvořen transparentní aluminium
Transparentní aluminium, sci-fi materiál vnesený do 20. století Země posádkou v Star Treku IV (Star Trek IV: The Voyage Home) se zdá být konec koncům opravdu reálným. Výzkum byl publikován v magazí...
Budoucnost regenerace lidských tkání
Sledováním jednotlivých buněk u geneticky upravených mloků badatelé objevili neočekávané vysvětlení pro zdánlivě kouzelné schopnosti dorůstání jejich končetin. Spíše než aby se jejich buněčné hodin...
Mamuti pobývali v britské přírodě před 14 000 lety
Profesor Adrian Lister, který se zabývá výzkumem mamutů, přišel nedávno díky svým studiím na kloub určitým nejasnostem. Kdy se tedy datuje vymření mamutů? A jaké jsou důvody vymření mamutů?
Nejstarší umělecké dílo Ameriky
Američtí antropologové teď zkoumají kostní rytinu starou okolo 13 000 let a podotýkají, že americký nejstarší umělec a tak tedy její tvůrce mohl být lovec z doby ledové a žít v nynější oblasti Flor...
V atmosféře objeveny částice starší než Slunce
O historii vzniku Sluneční soustavy astronomům obvykle vypovídají vzorky látek, získané v kosmu, nebo z meteoritů spadlých na Zemi. Přesto si vědci z univerzity v Manchesteru (University of Manches...
První lidé byli špatnými lezci
Není známo, kdy předci dnešního člověka ztratili schopnost šplhat a začali se pohybovat vzpřímenou chůzí. Podle nové studie nedosahovali již před čtyřmi milióny let v lezení úrovně šimpanze.
1
2
3
4
5
...
»