Stvoření umělých mozkových buněk
Vědci z univerzity Aston v Birminghamu zapracovali na vytvoření umělých mozkových buněk. K léčbě jakých onemocnění by se takovéto umělé buňky pak mohly používat?
Vědci vytvořili umělou mozkovou buňku, o které doufají, že by mohla být použita k léčení záludných a ničivých neurologických nemocí. Tým odborníku zařídil přenos zpráv v mozku stejně tak, jak k tomu dochází u nervových buněk. K tomuto použili malý kousek plastu, jenž je schopný vysílat energickou energii. Mozek tyto zprávy používá k ovládání různých činností v těle.
Používáním těchto umělých mozkových buněk dokázali vědci již kontrolovat sluch morčat.
Nervové buňky v mozku uvolňují a užívají neurotransmitery nebo chemikálie, které navzájem komunikují. Nové umělé buňky by pak mohly prakticky dělat to samé, což odborníkům i veřejnosti otevírá nové možnosti potencionální léčby, uvádějí badatelé.
Profesorka Agneta Richter-Dahlfors z institutu Karolinska Institute ve Švédsku, jež vedla tento výzkum, uvádí, že předávání přesného množství neurotransmiterů otevírá kompletně nové možnosti pro správné korigování signálních systémů, jež jsou u několika neurologických onemocnění vadné.
Vědci nyní plánují vývoj malých jednotek buněk, které by mohly být implantovány do těla. Studie již byly započaty v užití technologií například k léčbě nedoslýchavosti, epilepsie či Parkinsona.
Na počátku tohoto roku vědci na univerzitě Aston v Birminghamu (Aston University in Birmingham) vytvořili umělé buňky tím, že vzali buňky z rakovinných nádorů a reprogramovali je k vytvoření buněk totožných s lidským nervovým systémem.
zdroj: http://www.telegraph.co.uk/he...
Související články
- Zvěř na Madagaskar přicestovala na mořské vlně
- Vodíkové hospodářství a solární farmy
- Biologický řetězec horských průsmyků
- Hudba dešťových kapek v pyramidách
- Pacienti s poruchou vědomí mohou se učit
- Vesmír v rukou studentů
- Vzpomínky existují, i když zapomínáme
Články z rubriky Ideje, projekty, Tajemství firmy, Medicína, zdraví,
« Robot v žilách Celiakie »